Newsletter‎ > ‎Stalo se - archiv‎ > ‎

Prosinec 2013

přidáno: 18. 8. 2014 11:09, autor: Radek Šmíd
Tyto příspěvky vyšly v newsletteru JSI prosinec 2013.

Digitální škola dneška - Krajská konference o kreativním prostředí Moravskoslezských škol
  • Dne 26. listopadu proběhla v Ostravě konference pro zájemci o ICT ve výuce. Konference se zaměřila na metodickou podporu učitelů, kteří se snaží zapojovat digitální nástroje do výuky (všech předmětů). Mezi přednášejícími byla Pavlína Hublová (Metodický portál RVP.CZ), Ondřej Neumajer (představil projekt zavádění tabletů do výuky), Janek Wagner (hovořil o online vzdělávání) a náměstek ministra školství Michal Zorálek (věnoval se novému programovacímu období projektů EU). Akce byla věnována zejména učitelům škol moravskoslezského kraje, kteří představili svá konkrétní řešení a zhodnotili, jak se osvědčila při výuce v soutěžní přehlídce projektů škol TOPík. V jejím rámci kolegové prezentovali příklady využití digitálních technologií ve svých školních projektech.
  • http://www.kvic.cz/aktualita/3678/_Digitalni_skola_dneska_-_Krajska_konference_o_kreativnim_prostredi_Moravskoslezskych_skoll
Digitální hry a vzdělávání [à la pecha kucha]
6. ročník soutěže Bobřík informatiky
  • Soutěžní klání proběhlo tentokrát ve dnech 11.– 15. 11. 2013. Zúčastnilo se ho 34454 soutěžících (vloni 27550, předloni 19280) z 373 škol. Průměrně za školu soutěžilo 92 žáků. Jsou k dispozici přehledy žáků školy s pořadím v kategorii, tak výsledkové listiny 5 % nejlepších, mimo kategorie MINI pro nejmenší řešitele. Vítězům ve všech kategoriích (a celkem bylo letos 89 soutěžících, kteří obdrželi plný počet bodů) bude odeslán oficiální diplom a upomínková cena - přívěšek s emblémem soutěže a nápisem "Vítěz národního kola". Další ročník se bude konat od 10. do 14. listopadu 2014.
  • http://www.ibobr.cz/
Wikikonference 2013

Comments