Newsletter‎ > ‎Stalo se - archiv‎ > ‎

Listopad 2013

přidáno: 18. 8. 2014 11:08, autor: Radek Šmíd
Tyto příspěvky vyšly v newsletteru JSI lisopad 2013.

MŠMT chystá projekt digitalizace škol
  • Citujeme z tiskové zprávy MŠMT. „Ministerstvo plánuje sestavit expertní skupinu, která vytipuje, v jakých oblastech by se digitální technologie ve školách mohly uplatnit, kde jejich zapojení přinese zlepšení a zvýšení kvality. "Vzhledem k tomu, že přicházíme teprve s úvodním záměrem na vytvoření strategie, není zatím přesně stanovený časový horizont, ani vyčíslené náklady. Na druhou stranu ministerstvo již tímto dokumentem definuje podporu tomuto vývoji v oblasti vzdělávání a zároveň vyslovuje svoji podporu školám a zejména učitelům, kteří se touto cestou již vydali a ve výuce čím dále častěji využívají např. elektronické učebnice a k tomu potřebné vybavení,“ upozorňuje náměstek ministra Jindřich Fryč.
  • http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/msmt-chysta-projekt-digitalizace-skol
  • http://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/Digitalni-Cesko-v--2-0_120320.pdf
3. Junior Camp - Brno
  • Občanské sdružení Together Czech Republic, o.s., které organizuje každoroční přehlídku a soutěž JUNIORINTERNET internetových a designových projektů žáků ZŠ a SŠ, organizovalo netradiční setkání mladých vývojářů, kteří společně v týmu pracovali pod vedením expertů nad svým internetovým projektem. Připravuje se nyní také čtvrtý běh Junior Campu v Praze na 22. až 24. listopadu 2013.
  • http://www.juniorinternet.cz/camp
21.-24. 9. 2013 - První evropský Intel STEM Curricula Training a Intel ISEF Workshop
  • Ve spolupráci s pořadateli soutěže EUCYS (European Union Contest for Young Scientist) a Akademií věd České republiky se ve dnech 21. – 24. září 2013 v Praze konal první evropský Intel STEM Curricula Training a Intel ISEF Workshop, kterého se zúčastnilo zhruba 40 představitelů zemí celého světa.
  • http://goo.gl/RzT059

Comments