JSI pro všechny‎ > ‎

JSI odkazuje na jiné weby

Zobrazuje se 11 položek
Webové stránkyPopis
Řadit 
 
Řadit 
 
Webové stránkyPopis
WebArchiv - archiv českého webu WebArchiv je digitální archiv „českých“ webových zdrojů, které jsou zde shromažďovány za účelem jejich dlouhodobého uchování. Ochranu a uchování těchto dokumentů zajišťuje od roku 2000 Národní knihovna ČR ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou a cÚstavem výpočetní techniky Masarykovy univerzity. Pro archivaci webu jsou využívány nástroje vyvinuté organizací Internet Archive, resp. konsorciem IIPC (International Internet Preservation Consortium). Od roku 2007 je členem IIPC i WebArchiv. 
eFígle - návody pro učitele Web ambasadorů projektů eTwinning s návody na využití nejrůznějších ICT nástrojů volně dostupných. 
Infogram - portál pro podporu informační gramotnosti Hlavním cílem projektu, v rámci kterého portál vzniknul, je vytvořit online nástroje sloužící jako podpora rozvoje informačního vzdělávání na českých vysokých školách. Projekt reaguje na potřeby těch, kteří se informačním vzděláváním zabývají, tj. knihovníků a pedagogů, ale i studentů, kteří z různých důvodů nemohou navštěvovat běžnou výuku a mají i ztížený přístup do knihoven a dalších informačních institucí (handicapovaní studenti, studenti distančního typu studia atp.). 
Úspěšná škola SK Citace uvítací zprávy: "Vitajte na stránke zameranej na školstvo a inovatívne formy vzdelávania. Úspešná škola - to je moderný učiteľ a aktívni žiaci pod vedením cieľavedomého manažmentu." 
Digifolio o ICT na RVP.CZ Průřez tím, co nabízí metodický portál rvp.cz pro školské informatiky. 
Česká škola a články o ICT Internetový portál Česká škola je zaměřen na základní a střední školství, jejími čtenáři jsou především učitelé, školský management a veřejnost, která se o dění v této oblasti aktivně zajímá. V roce 2009 prošel portál technologickou obměnou a postupně jsou na něm zprovozňovány nové služby Web 2.0. Česká škola je od spuštění v roce 2001 spojena s partnerským portálem Učitelské listy. Česká škola se kromě zpravodajství z resortu zaměřuje na využití ICT ve výuce, zatímco Učitelské listy se zaměřuje na odbornou pedagogickou tématiku. 
SPOMOCNÍK Internetový informační WWW server určený budoucím i stávajícím učitelům - odkazník, metodická pomoc a mnoho dalšího.,  
OSS výukové programy Svobodný software, který lze využít ve školách. Aplikace pro různé předměty - matematiku, fyziku, chemii, geometrii, zeměpis a mnohé další. Katalog by měl sloužit zejména učitelům, kteří hledají zajímavé nástroje pro zpestření své výuky. 
INGOTS INGOT je zkratka anglického International Grades – Open Technologies. Originální anglické stránky projektu naleznete na http://www.theingots.org. INGOT je vzdělávací a hodnotící systém pro výuku ICT. Filozofií INGOTu je poskytnout studentům ocenění za jejich pokrok mezi jednotlivými úrovněmi dovedností. Úrovně jsou definované od nejzákladnějších po velmi pokročilé v souladu s Evropským kvalifikačním rámcem (EQF). Základní úrovně začínají ještě pod první úrovní EQF a jsou uplatnitelné i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. 
Muzeum československých počítačů Web pana M. Suchánka - mimo československých počítačů tu najdete počítače řady atari, commodore, sinclair, sharp, HP, Wang, Robotron a jiné zahraniční počítače, které sběratele nějakým způsobem zaujaly ať už rozměry nebo svou menší rozšířeností. 
Korespondenční seminář z programování KSP je soutěž určená pro studenty středních a základních škol, kteří mají zájem naučit se něco z oblasti algoritmů, logických úloh, programování a informatiky vůbec. Pětkrát do roka našim řešitelům předkládáme sadu úloh, jejich řešení pak opravíme a ohodnotíme body. Nejlepší z nich se mohou těšit na účast na jarním a podzimním soustředění. 
Zobrazuje se 11 položek
Comments