Soutěž Příběhy 20. století

přidáno: 1. 6. 2013 12:23, autor: Petr Naske
 
Do dokumentárního cyklu Příběhy 20. století, který vysílá Český rozhlas, se můžete zapojit i vy. Najděte ve svém okolí zajímavý příběh a zdokumentujte ho. Organizace Post Bellum vyhlásila velkou prázdninovou soutěž, ve které můžete vyhrát až 50 tisíc korun a k tomu nejmodernější techniku.

Soutěže Příběhy 20. století se může zúčastnit každý občan České a Slovenské republiky starší 13 let v celkem třech kategoriích. 

První kategorie je pro mladé lidi ve věku 13 až 15 let, druhá 16 až 18 let a třetí je pro veřejnost nad 19 let. 

Příběhy budou hodnotit dvě komise. První je složená především z historiků a publicistů. Ta bude zkoumat, jak je příběh zpracován a jak se shoduje s historickými fakty. 

O velké prázdninové soutěži mluvil ve vysílání Radiožurnálu provozní ředitel Post Bellum Jan Polouček

„Z tohoto prvního kola vzejde patnáct soutěžních příspěvků, které potom v druhé komisi hodnotí zástupci médií. Nejenom zástupci z Českého rozhlasu, ale i další mediální partneři soutěže - Česká televize, Mladá fronta Dnes a idnes.cz,“ říká provozní ředitel Post Bellum Jan Polouček. 

Na vítěze čekají zajímavé ceny. „Finanční odměny - v kategorii nad 19 let je to 50 tisíc korun, chytré mobilní telefony, tablety a podobně. V kategorii 16 až 18 let je to 20 tisíc korun a u nejmladší kategorie je to 15 tisíc korun a také nejmodernější technika,“ vyjmenovává Polouček. 

Všechny informace a registraci do soutěže najdou zájemci na webu: www.pribehy20stoleti.cz. „Přes tyto stránky budou objevený příběh zpracovávat a ukládat,“ dodává Polouček.

Comments