Shrnutí jednání výkonného výboru 03/2010

přidáno: 13. 4. 2010 5:52, autor: Petr Naske
Zápis z jednání Výkonného výboru JSI mohou členové stáhnout z Informačního systému IS JSI.
Další jednání VV bude 9. května distanční formou, náměty od členské základny přijímáme na adrese jsi (et) jsi.cz do 28. dubna.

  1. Ke dni 1. března 2010 byl spuštěn nový web JSI.
  2. JSI byla prezentována během kampaně Týden IT dovedností na různých akcích a na akci Počítač ve škole 2010. Jsme odborným partnerem akce OpenSource Conference 2010 20. dubna v Praze.
  3. JSI stále hledá aktivní členy do pracovních týmů - pro základní školy, pro gymnázia, pro střední odborné školy a učiliště, pro akademickou sféru VŠ. Činnost JSI by z velké části měla vycházet z poptávek členské základny přímo do těchto pracovních týmů a na základě jednání zástupců týmů s partnery.
  4. JSI získala akreditace DVPP akcí, aktuální seznam bude viset na webu JSI.
  5. JSI jedná o možnosti spolupráce s dalšími partnery (formou kolektivního členství nebo poskytnutím prostoru k prezentaci). Tvoříme aktuálně pravidla pro formu prezentace nabídek školské informatiky od různých partnerů.
  6. JSI byla informována o stavu příprav státní maturity z informatiky, viz články na webu JSI.
  7. Byl vytvořen koncept "Přátel JSI" jako skupiny příznivců JSI na sociální síti Facebook, doporučujeme všem zájemcům o novinky z JSI odebírat naše RSS kanály z webu a IS JSI.
  8. JSI vstoupí do jednání o možném zastoupení zájmů školské informatiky při jednáních v Poslanecké sněmovně PČR.
  9. JSI chce spolupracovat na soutěžích školské informatiky - aktuálně jednáme o podpoře soutěži ORIGIN/DOMINO a Bobřík informatiky.
  10. Chystáme výroční zprávu, uvítáme podněty od členské základny na formu i obsah zprávy.

Comments