Projekt Tvořivý učitel tvořivé informatiky

přidáno: 20. 9. 2010 13:02, autor: Petr Naske
Občanské sdružení TIB realizovalo v roce 2006 - 2008 projekt Tvořivý učitel tvořivé informatiky. Tento projekt byl spolufinancován ESF, státnim rozpočtem ČR a rozpočtem hl. m. Prahy. V rámci projektu byla proškolena velká skupina pražských učitelů v práci s programovacími jazyky Baltík 3 a Baltie 4 C# s důrazem na metodiku výuky. Zároveň vznikly metodické materiály, které mohou pomoci učitelům při výuce algoritmizace a programování na ZŠ i SŠ. I po dvou letech zjišťujeme od učitelů, kteří se do projektu zapojili a získané poznatky se rozhodli aplikovat i v praxi, že byli s kvalitou kurzů spokojeni a s pomocí metodických materiálů se jim daří vytvářet tvořivé a podnětné hodiny pro své žáky. I když projekt skončil, kurzy, které byly tímto projektem ověřeny, nabízí občanské sdružení TIB dál. Rovněž metodické materiály jsou pro všechny učitele zdarma k dispozici na stránce projektu. Více informací najdete na stránce sdružení www.tib.cz a stránce projektu www.tib.cz/tvorivyucitel.

Nástroje Baltík 3 a Baltie 4 C#  jsou do konce října 2010 pro všechny žáky českých škol k dispozici zdarma formou modré licence.

Sdružení TIB Vás také zve na školení základů programování a metody jeho výuky v multimediálním nástroji SGP Baltík 3. Školení se koná ve dnech 1. - 2. 10. 2010 (28 vyučovacích hodin včetně max. 10 h elearningu, cena 1500 Kč). Více na www.tib.cz

Zuzana Kocíková, předseda TIB o.s., je členem Jednoty školských informatiků.
Comments