Proběhlo: Semináře INGOT aneb hodnocení žáků v ICT

přidáno: 21. 11. 2010 11:00, autor: Petr Naske
Na konci října 2010 proběhly v Praze a Brně dva semináře projektu INGOT v České republice. Semináře vedl a moderoval osobně tvůrce myšlenky projektu pan Ian Lynch (výkonný ředitel a hodnotitel The Learning Machine Ltd).

V rámci seminářů byl představen online systém pro tvorbu e-portfolia žáků při práci s digitálními technologiemi. V rámci portfolia si žák stanovuje cíle, jestli chce dosáhnout bronzové, stříbrné nebo zlaté "medaile", nahrává svému učiteli do systému důkazy (evidence) svých schopností a dovedností. Žák si i sám oznámkuje svou práci a hodnotitel pak potvrzuje toto hodnocení a potvrzuje, že žák dosáhl příslušného certifikátu. V Anglii bylo již žákům vydáno na tisíce certifikátů, v České republice projekt čeká na nadšence a zájemce, kteří ho uvedou v život. Zásadní je také vize pana Lynche, napojit systém INGOT na evropské kvalifikační rámce a mezinárodní uznatelnost certifikátů. Certifikáty také nejsou závislé na konkrétním software, který žáci použijí, projekt podporuje maximálně používání otevřeného software.

Účastníci seminářů v Praze a Brně obdrželi po semináři potvrzení o tom, že mohou hodnotit v systému své žáky. Můžete vidět i fotky ze seminářů - Praha a Brno.

Zájemci o projekt v ČR mohou kontaktovat slečnu Nevřalovou, management (et) euro-face.cz. 
Zájemci mohou také žádat o účet hodnotitele v systému INGOT na výše uvedeném emailu.
Do českého jazyka byla přeložena příručka INGOT, ke stažení ZDE.
Na lokalizaci příručky se podílelo sdružení LIBERIX a za JSI Lenka Suchánková.

Čeští realizátoři projektu pracují také na lokalizaci výukových her do hodin informatiky, některé si i zde můžete vyzkoušet.
Comments