Prague Geo Summit - krátký report

přidáno: 8. 6. 2013 14:12, autor: Petr Naske
Předáváme Vám krátký report ze sobotního dne akce Prague Geo Summit firmy Google, který se konal 1. a 2. června v Praze.
http://www.praguegeosummit.org/ Akce se účastnil jeden člen JSI, který nám tuto zprávu předal.

Na akci se sešlo okolo 40 účastníků převážně z evropských zemí, ale také z Turecka či USA. Učitelé z Česka zde však téměř nebyli zastoupeni (cca 3 lidé). Přednášející (byli převážně z USA) se věnovali dvěma hlavním tématům - Google Maps a Google Earth. Kromě toho představili také Google Art Project (http://www.google.com/culturalinstitute/project/art-project?hl=en) a velmi zajímavý World Wonders Project  (http://www.google.com/intl/cs/culturalinstitute/worldwonders/) představující zajímavé lokality na Zemi za pomoci Street View, 3D modelů, videí na YouTube a fotografií.

Pro Google Maps byla představena aplikace Maps Engine Lite (http://support.google.com/mapsengine/bin/answer.py?hl=en&answer=3024396), která umožňuje např. importovat tabulková data, pracovat s vrstvami a jednodušeji nastavovat styly objektů na mapě.

Sobotní Odpolední sekce byla věnována představení a práci s programem Google Earth (vytváření bodů, linií, ploch), zaměřena byla spíše na úplné začátečníky. Inspirativní však byly praktické ukázky využití programu v různých předmětech a zejména pro vizualizaci aktuálních jevů na Zemi.
Comments