Pozvánka na přednášku Fotorealistická syntéza obrazu

přidáno: 23. 5. 2010 13:33, autor: Petr Naske
Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku Josefa Pelikána (Matematicko-fyzikální fakulta UK) s názvem "Fotorealistická syntéza obrazu". Přednáška je určena učitelům informatiky na SŠ a jejich nadaným studentům.

Anotace:
Virtuální krajina jako živá, že přímo vyzývá k tomu vstoupit do obrazovky a projít se v ní? Vypadá to krásně, ale stvořit něco takového už snadné není a právě o vytváření realisticky vypadajících 3D scén a obrázků bude tato přednáška. Stručně si projdeme historii fotorealismu, nastíníme možnosti jeho využití a hlavně se budeme zabývat technikou vytváření věrohodných obrazů.
Stručně se zmíníme o starších metodách, jako je rekurzivní sledování paprsku a radiační metody, a o to podrobněji probereme modernější a matematicky korektnější přístupy založené hlavně na vrhání paprsku a Monte-Carlo výpočtech. Ve stručné a názorné formě přístupné pro středoškoláky (a tedy i vysokoškoláky) seznámíme posluchače se základy teorie zobrazování a osvětlení a hned potom se vrhneme na jejich aplikace v technikách distribuovaného sledování paprsku a tím zdaleka neskončíme!
Netřeba se bát suchopárného výkladu, připraveno je množství praktických ukázek a nejrůznějších obrázků.

Přednáška se koná na Matematicko-fyzikální fakultě UK, Malostranské náměstí 25, Praha 1, 31.5. čas 18:10 - 20:00 (cca), místnost S4

S případnými dotazy se můžete obracet na Mgr. Martina Pergla perm (zavinac) kam.mff.cuni.cz

www.robotomie.cz
Comments