Pozvánka: Konference Počítač ve škole - 3. až 5. dubna

přidáno: 23. 2. 2012 13:15, autor: Petr Naske
Došlo na jsi (et) jsi.cz

http://www.pocitacveskole.cz

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě uspořádá ve dnech 3. až 5. dubna 2012 devátý ročník celostátní konference učitelů ZŠ a SŠ Počítač ve škole.  Konference se letos zaměří na filmovou a audiovizuální výchovu, mobilní zařízení ve výuce a ICT ve výuce jazyků  

Hlavními tématy prvního dne konference budou filmová a audiovizuální výchova, mobilní zařízení ve výuce a ICT ve výuce jazyků. Převážná část konferenčního času během druhého a třetího dne bude věnována ukázkám různých možností využívání ICT ve všech vzdělávacích oblastech RVP. Vystoupí také zástupci firem dodávajících software a počítačovou techniku.

Filmová a audiovizuální výchova

Filmová a audiovizuální výchova byla před časem zařazena mezi vzdělávací oblasti RVP. Jedná se o velmi zajímavá a pro většinu žáků i atraktivní témata. Rádi bychom vám na konferenci nabídli metodickou podporu a prostor pro výměnu zkušeností v této oblasti. Uvidíte ukázky využití audia a videa ve výuce a budete se moci zúčastnit řady praktických workshopů.

Mobilní zařízení ve výuce

Tablety a chytré mobilní telefony se již staly běžnou součástí mnoha domácností. Je pravděpodobné, že brzy zamíří také do školní výuky. Jak se liší jednotlivá zařízení po technické stránce? Která z nich jsou vhodná pro využití ve výuce? Jakým způsobem je možné mobilní zařízení do výuky zařadit? Jaké aplikace pro mobilní zařízení můžete ve výuce použít? To je pouze stručný výběr otázek, na které se na konferenci Počítač ve škole pokusíme najít odpověď.

ICT ve výuce jazyků

Na jazykáře jsme v posledních ročnících konference poněkud zapomínali a to bychom letos rádi napravili. Právě ve výuce jazyků se totiž nabízí nespočet možností efektivního a účelného využití ICT. A nemusí se zdaleka jednat pouze o výukový software či interaktivní tabule. Existuje i řada aplikací pro mobilní zařízení.

Komu je konference určena?
  • Učitelům matematiky, jazyků, přírodovědných i humanitních předmětů 
  • Učitelům informatiky 
  • Ředitelům škol, ICT koordinátorům a metodikům 
  • Firmám působícím v sektoru školství 
Zájemci o přednášku nebo workshop mohou svá vystoupení přihlásit nejpozději do 9. března 2012 na webových stránkách konference (http://www.pocitacveskole.cz), kde jsou k dispozici podrobnější informace.

Organizátoři srdečně zvou všechny učitele, kteří chtějí získat inspiraci jak využít ICT ve výuce, setkat se osobně s kolegy nebo sami přispět vlastními nápady.
Comments