Juniorinternet - gratulace vítězům soutěže

přidáno: 23. 3. 2013 13:19, autor: Petr Naske
Dne 23. března se v Praze konala konference Juniorinternet, při které byli vyhlášení vítězové ve všech kategoriích soutěže. Na stránkách soutěže se jistě brzy dozvíte oficální výsledky rozhodnutí poroty, která v každé kategorii určila pořadí prvních tří soutěžících. Jednota školských informatiků měla letos tu čest a Petr Naske jako předseda sdružení se mohl účastnit jako porotce vyhodnocení celé soutěže.
 
Rádi bychom zde podpořili všechny mladé nadšence a jejich učitele, aby do daších ročníků poslali své práce a využili možnost přijet na zajímavou akci s přednáškami do Prahy, kde se navzájem mladí lidé mohou poznat, najít spolupracovníky do týmu a inspirace pro své IT projekty.
 
V kategorii Junior Web se letos objevila aplikace na správu přezdívek uživatelů sociálních sítí, prostředí pro sdílení videí, správce seznamu největších přání uživatele, aplikace pro správu školních předmětů, online výuková aplikace pro psaní na klávesnici a online banka ke sdílení a prodeji 3D modelů.
 
V kategorii Junior Design zaujaly nápady s online bází portfolií webdesignerů, 3D model pro počítačovou hru, kompletní webdesign pro web komerční firmy, zajímavě upravené fotografie, kompletní návrh aplikace pro použití žáky ve škole či jiné designové kousky.
 
V kategorii Junior Erb, která je určená pro zajímavé projekty reálně běžící pro potřeby regionu či lokálních subjektů, které mají charakter veřejné prospěšnosti nebo možnosti pomoci v rámci rozvoje občanské společnosti, zaujaly redesigny městkých webů a aplikace pro aktivizaci zapojení žáků školy do publikační činnosti a zájmu o svět.
 
V kategorii Junior Text byla vyhlášena nejlepší práce sepsaná jako literární útvar s tématem technologií a internetu.
 
Vyhlášeny byly také další speciální ceny, se kterými Vás časem seznámí oficiální web soutěže, zejména také cena veřejnosti.
 
Opravdu velké ocenění patří všem přihlášeným, kterých letos bylo přes 320 madých lidí v ČR. A pokud hledáte programátory, designéry a mladé inovátory, napište některému z účastníků, případně rovnou finalistům - Petr, Šimon, David, David, Petr, Monika, Daniel, Jan, Patrik, Pepča, Vojta, David, Drahomír, Kirill, Petr. Jejich plná jména i vítězné projekty najdete výhledově na hlavním webu soutěže.
 
 
Comments