Jak na DUM: Jak stáhnout video ze sociální sítě Facebook?

přidáno: 3. 9. 2017 3:58, autor: Janek Wagner
Bohužel sociální síť Facebook nenabízí snadnou možnost stahovat videa vašich přátel a videa z vašich oblíbených stránek (vlastní videa samozřejmě stahovat snadno můžete). Přesto ale existuje poměrně jednoduchý způsob, jak stáhnout bezplatně jakékoli nahrané video z Facebooku bez jakéhokoliv softwaru kromě samotného prohlížeče nebo bez jakékoli online služby. Pokud budete takový software nebo službu hledat, je tu i vysoké riziko, že někomu naletíte...

Přihlaste se na Facebook a najděte video, které chcete stáhnout.

Klepněte pravým tlačítkem myši na video a vyberte Zobrazit URL videa.


Zobrazí se malé vyskakovací okno s URL videa.


Stisknutím kombinace kláves Ctrl + C zkopírujte URL. V adresním řádku prohlížeče stiskněte Ctrl + V pro vložení URL videa.


Upravte URL videa, změňte "www" na začátku URL na "m". Adresa URL by pak měla začínat https://m.facebook.com/.

Jakmile změníte, stisknutím klávesy Enter otevřete mobilní verzi stránky a postupujte podle níže uvedených kroků v závislosti na vašem prohlížeči.


Klepnutím na ikonu Přehrát na videu spusťte přehrávání videa. Klepněte pravým tlačítkem myši na video a vyberte možnost Uložit video jako... Popis a screenshot je z prohlížeče Chrome, v jiných prohlížečích se postup mírně liší:
  • ve spodní části okna prohlížeče Internet Explorer se objeví vyskakovací zpráva s dotazem, zda chcete otevřít nebo uložit video. Klepněte na šipku dolů vedle tlačítka Uložit a vyberte možnost Uložit jako.
  • v prohlížeči Firefox kliknutím na ikonu Přehrát ve videu spusťte přehrávání videa na nové kartě. Klepněte pravým tlačítkem myši na video a vyberte možnost Uložit video jako...
Video se uloží na určené místo na disku ve formátu MP4.Samozřejmě musíte dodržovat autorská práva a licenční podmínky Facebook.

Zdroj: ComputerHope.com
Comments