Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice hostila ajťáky ze StudNETu

přidáno: 31. 1. 2015 23:13, autor: Petr Naske
Převzatá tisková zpráva. Jednota školských informatiků se podílela na propagaci akce.

29. ledna 2015, Pardubice - Do Pardubic se sjeli středoškolští studenti informatiky z celé republiky, aby se svými projekty bojovali v soutěži Czech StudNET Awards 2015. Do finále postoupilo pět projektů ve třech kategoriích. Soutěží v ní projekty založené na spolupráci s firmami, ale i takové, na kterých studenti pracují sami. „Chceme ukazovat příklady, kde spolupráce mezi firmami a studenty nese ovoce. Mezi středoškoláky však vznikají velmi kvalitní projekty, o kterých firmy vůbec nevědí. Soutěž bude pomáhat, aby se firmy i studenti vzájemně našli a byli si nápomocni,“ říká Jiří Formánek, ředitel soutěže.

Aby projekty měly šanci na úspěch, musel každý žák svůj projekt dobře odprezentovat. V porotě totiž seděli především zástupci z IT firem, kteří studentům nic nedarovali. Dali jim však spoustu praktických rad, jak projekty vylepšit a na čem ještě pracovat.

„Soutěž Czech StudNET Awards má pro studenty dva obrovské přínosy: 1. Možnost porovnat se s těmi nejlepšími, což je bude jistě motivovat k další práci na sobě. 2. Účast v soutěži pro ně bude zajímavým setkáním s tržním prostředím. Dostanou cennou zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů a možná padne i nějaká nabídka práce či investice,“ říká Jiří Janků, šéf společnosti eBRÁNA, který byl členem poroty v kategorii Nová média - marketingové strategie.

Kromě prezentace a hodnocení projektů program doplnily přednášky z oblasti IT, kterých se ujali porotci. Na soutěž přijelo velké množství studentů, aby podpořili své favority. A jak to celé dopadlo? Kategorii Mobilní zařízení vyhráli gymnazisté Tomáš Koťara, David Novák, Šimon Appelt a Mikuláš Pokorný z gymnázií Havlíčkův Brod, Nad Alejí a Arabská s projektem sociální sítě Fameies. Kategorii Nová média – komunikační strategie vyhrál Jan Růžička ze SPŠE Ječná z Prahy s projektem ForexSchool a vítězství v kategorii Využití IT ve sféře businessu zůstalo v Pardubicích, zvítězil Josef Gajdůšek s projektem Trouba pro mikropájení ze soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Záštitu nad 1. ročníkem StudNETu převzal prof., Ing. Simeon Karamazov, Dr., děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. „Naše fakulta dlouhodobě podporuje technické vzdělávání na středních a dnes již i základních školách. Myslím, že podpora nadaných žáků formou soutěže je jednou z vhodných forem“, uvádí děkan Karamazov.

Soutěž byla podpořena v rámci projektu POSPOLU - podpora spolupráce škol a firem se zaměřením na odborné vzdělávání v praxi, který realizuje MŠMT ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání. Soutěž byla zařazena jako aktivita volnočasových aktivit pro žáky v pilotáži modelů spolupráce škol a firem, kterou realizuje Střední školy informatiky a ekonomie DELTA ve spolupráci s vybranými zaměstnavateli v regionu a dalšími 2 školami. Projekt POSPOLU je financován z Evropského sociálního fondu a rozpočtu České republiky.

Odborná porota:

předseda:
- Ing. Jiří Formánek, ředitel DELTA software a soukromé Střední škola informatiky a ekonomie DELTA

členové:
- Ing. Pavel Bartoš, Ph.D., ředitel produkční divize Unicorn Systems,
- Jan Fridrich, Česká televize, grafik a designer programu ČT24,
- Filip Herudek, Microsoft Student Partner,
- Ing. Jiří Janků, výkonný ředitel eBRÁNA a spoluzakladatel pardubického GoUP! StartUp Home,
- Ing. Miroslav Macháček, Ph.D., Univerzita Pardubice,
- Mgr. Petr Naske, manažer projektu POSPOLU a předseda Jednoty školských informatiků,
- Aleš Nešetřil, designer STRV,
- Tomáš Novotný, spolumajitel PixelMate.cz.

Kontakty:
Ing. Jiří Formánek, ředitel soutěže, 605 330 520, jiri.formanek@delta-skola.cz
Ing. Michael Bažant, Ph.D., Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, 466 037 224, michael.bazant@upce.cz
Ing. Hana Vaisová, vedoucí marketingového oddělení eBRÁNA, 775 721 248, vaisova@ebrana.cz

Webové stránky soutěže: www.studnet.czhttp://studnet.cz/novinky/10-vysledky-letosniho-studnetu/
Webové stránky projektu POSPOLU: www.projektpospolu.cz
Comments