DIDINFO 2015 – 21. ročník mezinárodní konference o vyučování informatiky

přidáno: 2. 11. 2014 3:46, autor: Pavel Pešat   [ aktualizováno 2. 11. 2014 3:59 ]
Nejvýznamnější slovenská konference o vyučování informatiky na všech stupních škol DIDINFO 2015 se koná ve dnech 15.–17. dubna 2015 v Banské Bystrici, viz http://didinfo.umb.sk/show/page/year/2015/docId/162/locale/sk

Na DIDINFU všichni naleznou témata blízká svému vlastnímu odbornému informatickému zaměření. DIDINFO je příležitostí prezentovat své výsledky a publikovat v recenzovaném sborníku zahraniční odborné konference, což ocení zejména mladí doktorandi.

Témata konference:
  • informatika a informatická výchova na základních středních školách,
  • programování v informatickém vzdělávání,
  • přínos informatiky k rozvoji dovedností pro 21. století,
  • základy informatického myšlení v predškolním věku,
  • pedagogický výzkum: metody, výsledky a perspektivy,
  • mobilní technologie ve výuce informatiky.
Náklady na konferenci jsou takřka lidové, vložné pro učitele v řádu desítek eur bude upřesněno na webu konference. Výhodou jsou blízké konferenční jazyky - slovenština a čeština, takže jazyková bariéra nehrozí. Bohužel však konference není (a zřejmě ani do dubna 2015 nebude) akreditována v systému DVPP.

JSI by ráda podpořila účast svých členů a příznivců a proto bude organizovat společnou expedici – přepravu účastníků autem/minibusem po trase Liberec, Praha, Brno, Olomouc, Žilina... s možností nástupu na trase, případně All-in-One úhradu nákladů na konferenci v CZK formou „konferenčního balíčku“ JSI (bude-li dostatek zájemců). 

Zájemci, kontaktujte přímo mne na adrese pavel.pesat zavinac gmail.com. Těším se na viděnou na DIDINFU 2015.
Comments