Co se děje v JŠI (aneb zápis VV JŠI 04/2010)

přidáno: 23. 5. 2010 13:28, autor: Petr Naske
Co se děje v JŠI ve zkratce (květen 2010) (zápis z posledního jednání VV JSI lze stáhnout v IS JSI)
Náměty pro jednání VV přijímáme průběžně na adrese jsi@jsi.cz

 1. Z výkonného výboru a z role pokladníka odstoupil z osobních důvodů Zdeněk Pečenka, ve funkci pokladníka ho nahradila Lenka Suchánková. 
 2. Stále hledáme model pro kolektivní členství, kterým chceme otevřít prostor pro institucionální spolupráci JSI a partnerů (zejména jiných občanských sdružení, škol a podobně). Před rokem 2008 jsme měli podobný typ členství přidružené, v nových stanovách již přidružené členství nemáme.
 3. Nedaří se zatím uvést do reality myšlenku založení pracovních týmů v JSI na základě stupňů škol (v návrhu byly týmy pro ZŠ, SŠ a VŠ). Postupně převládá názor přejít na zakládání týmů na základě konkrétního nosného odborného tématu. U týmu pro ZŠ by se jednalo o problematiku "EU peníze školám", u SŠ pak o státní maturity.
 4. EU peníze školám - nepodařilo se online skrze skype vyjednat veškeré souvislosti nutné pro jasný model role JSI v podpoře škol s financováním "EU peníze školám" (i když to pro oblast zakladního školství máme tento rok jako jasnou prioritu), zejména David Hawiger poptává stále nabídky konkrétních lektorů a poradců, kteří jsou ochotni i pod hlavičkou JŠI nabídnout školám poradentství či jinou službu.
 5. VV JSI vzal na vědomí zprávu revizní komise a pracuje na výroční zprávě o hospodaření a činnosti za rok 2009.
 6. VV JSI neodhlasoval jednotný model v podpoře s neškolskými subjekty, v rámci posledních měsíců se na nás obrátilo několik subjektů, které žádaly "značku kvality JSI", "inzerci" na našich stránkách a podobně. Tento bod se bude ještě ve VV JSI projednávat. Všem partnerům prozatím vzkazujeme, ať využijí naši síť přátel na Facebook. Na druhou stranu VV JSI odsouhlasil záměr získat od MŠMT dotaci 69000 Kč na projekt "Online síť poradců z řad školských informatiků", tento projekt jsme podali 7. května, ze zdrojů JSI, případně od partnerů budeme následně poptávat 32000 Kč jako spoluúčast, pokud dotace bude přiznána. V online síti poradců bude prostor i na spolupráci JSI a třetích stran.
 7. VV JSI odsouhlasil spolupráci JSI a Microsoft na organizaci DVPP školení, která probíhají v rámci sítě "Partners in Learning Centers of Education". Během jednání s MS zaznělo také, že pokud z řad členů a příznivců JSI je zájem stát se školitelem některých produktových kurzů MS (aktuální seznam akreditací za JSI najdete na http://dvpp.msmt.cz/advpp/vybdvpp.asp) ve spolupráci s JSI, je možné kontaktovat výkonný výbor a spolupráci umožníme. Podmínky na lektory jsou - absolvování školení organizované společností Microsoft, složení zkoušky Microsoft Certified Aplication Specialist, která je zaměřena na oblast aplikací Microsoft Office 2007, doložení patřičné pedagogické praxe
 8. V rámci spolupráce JSI a GOOGLE na školením DVPP proběhne na konci tohoto školního roku probíhat pilotní běh na 6 gymnáziích, koordinaci má na starosti Janek Wagner.
 9. V příštím týdnu ke dni 27. května bude JSI podávat žádost o akreditaci dalších DVPP kurzů.
 10. Všichni členové JSI byli v minulém měsíci osloveni s žádostí o zaplacení příspěvků na tento rok, prosím, s dotazy se obracejte na správce členské základny Lenku Suchánkovou, lenka.suchankova@jsi.cz 
 11. Držíme palce Bobříkovi informatiky, dostali jsme informaci od organizátorů, že technické zázemí bude pro nový ročník zajištěno kvalitnějším hostingem, uvítáme Vaše náměty na tipy, jak provést zátěžovou zkoušku bobříka, než bude na podzim opět puštěn mezi školy.
 12. Upozorňujeme na kurzy pro učitele gymnázií v rámci projektu Kurikulum G k výuce informatiky (v červnu - Brno, Ostrava, Liberec), informace najdete i na našem webu www.jsi.cz na hlavní stránce 
 13. Probíhá diskuse v jsi-clenove na téma státní maturity informatiky, prosíme Vás i nadále o názory, klidně nepsané do konference ale na email konkrétního člena VV JSI, abychom i za JSI mohli udělat shrnutí pestrosti názorů o katalogu a formě zkoušky.
 14. Některé novinky na našem webu již neposíláme v kopii i do emailové konference, zde je seznam novinek na webu JSI za minulý měsíc 
  • Science on Stage - příležitost pro učitele přírodních věd
  • Státní maturita z informatiky je veřejná
  • Seznam se bezpečně!
  • Kampaň za sociálně a ekologicky odpovědný nákup počítačů
  • Etwinning v ČR slaví 5 let
  • Jaro Evropy 2010
  • Shrnutí jednání výkonného výboru 03/2010
 15. Díky angažovanosti kolegy Wagnera jsme v těchto dnech získali povolení používat pro náš informační systém nástrojů Google Apps for Education. V tomto momentě vybraní členové výkonného výboru a dalších spolupracovníků intenzivně pracují na implementaci dalších služeb, především v souvislosti s diskusními fóry a možností propojit autentikaci pomocí služeb LDAP serveru.
Comments