Akademie CZ.NIC pořádala ve spolupráci s JSI DVPP kurz pro učitele

přidáno: 7. 10. 2013 12:16, autor: Petr Naske

Akademie CZ.NIC pořádala akreditovaný kurz pro učitele ICT

V pražském výukovém centru Akademie CZ.NIC se letos již potřetí sešli učitelé informatiky z celé České republiky, aby se dozvěděli o technologiích, které jsou nedílnou součástí fungování Internetu. Během celodenní akce se účastníci věnovali tématům jako princip fungování doménových jmen (DNS), bezpečnostní technologie DNSSEC či nastupujícímu internetovému protokolu verze šest (IPv6). Nechybělo ani promítání legendárního výukového filmu Válečníci sítě (http://youtu.be/4RlO9E_WMtU).

Tentokrát se v rámci programu mohli učitelé blíže seznámit se zcela novým výukovým projektem Laboratoří CZ.NIC. V příštím roce plánujeme v těchto speciálních kurzech pokračovat s tím, že prezentaci opět doplníme vhodnými a aktuálními internetovými tématy nebo projekty,“ dodává lektor kurzu, Vilém Sládek.

Tato pravidelná akce se koná již třetím rokem vždy v několika termínech, aby učitelé měli možnost volby vzhledem k nabitému programu ve školách. A poslední v tomto roce bylo právě setkání konané 26. září. Kurz byl znovu akreditován MŠMT v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a byl realizován ve spolupráci s Jednotou školských informatiků.

Comments