9. 8.: Představení IoT platformy BigClown

přidáno: 5. 7. 2016 7:49, autor: Janek Wagner
Zveme vás na seminář "Představení IoT platformy BigClown", který se koná dne 9. srpna. 2016 od 18:00 hodin. Místo konání je Praha - Microsoft. Podrobnější informace o akci a registraci na ni najdete na webu GeekCore.  

Program semináře: 

Představení IoT platformy BigClown 

Přednáška bude rozdělena na tři části. Nejdříve se seznámíte s problémem bezpečnosti IoT, pak se budeme věnovat hardware BigClown a na konci uvidíte propojení BigClown s Microsoft Azure IoT. 

Internet of Threats aneb proč se bát internetu věcí 

Internet věcí představuje obrovskou příležitost, ale také obrovská rizika. Na přednášce si ukážeme omezení, která s sebou nese povaha IoT zařízení a možnosti jejich řešení. Zaměříme se také na typické problémy, kterým musejí tvůrci IoT zařízení čelit a uvidíme jak to dopadá, když se jim to nepovede. Přednáší: Michal Valášek.

Představení IoT platformy BigClown 

Účastníci budou seznámeni s novou IoT platformou BigClown, která výrazně zjednodušuje sběr dat a zjednodušuje implementaci bezpečných řešení pro IoT. Obsahem přednášky je představení platformy, jejích komponent a principů, na kterých platforma stojí a které implementuje. Přednáší: Martin Malý.

Azure IoT Hub 

V této části semináře se seznámíte se službou Azure IoT Hub, jak funguje a jak ji lze bezpečně propojit s platformou BigClown. Dozvíte se také něco o využití IoT v průmyslu, protože BigClown, i když to tak nevpadá, je z mého pohledu velmi zajímavá platforma nejen pro domácí použití. Přednáší: Štěpán Bechynský.
Comments