JSI pro všechny‎ > ‎

JSI informuje, doporučuje ...


27. 1.: Webinář Cloud pro československé učitele

přidáno: 21. 1. 2016 2:14, autor: Janek Wagner

Bezplatný webinář bude inspirací pro všechny, kdo o cloudových službách uvažují, nebo je již využívají. Budeme hovořit o různých podobách cloudu, o školních zkušenostech o možnostech jejich využití. Přijdou si na své příznivci všech druhů cloudových řešení. 

Podrobnosti naleznete na JiříChytil.cz. Kromě pořadatele a moderátora Jiřího Chytila budou nejen na vaše otázky odpovídat:
 • Lukáš Bajer, Kentico Software
 • Jaroslav Oster, Prevencia IT kriminality
 • Janek Wagner, Česká škola
 • Zuzana Molčanová, Microsoft SK
 • Jiří Havlík, Institut pro další vzdělávání
 • Peter Belko, Online vzdelavánie
 • Jaroslav Šindler, Microsoft CZ
Odkaz k přihlášení na webinář: Připojit se ke skypové schůzce 27. ledna od 20 hodin

Na vybrané nejzajímavější otázky (s tématem cloud, nastavení služby, řešení konkrétního problému) budeme přímo reagovat během webináře, na ostatní odpovíme e-mailem.

Prosím, zašlete svou otázku – využijte pro vyplnění svých údajů i zapsání otázky stránku KONTAKT

Bobřík učí informatiku a zve vás společně s Jednotou JSI ke kampani Hour of CODE

přidáno: 16. 11. 2015 5:09, autor: Petr Naske   [ aktualizováno 7. 12. 2015 0:20 ]

iBobr
Letošní ročník soutěže Bobřík informatiky již skončil, alespoň jeho první část. Výsledky a ukázky úloh najdete na webu www.ibobr.cz Pro kategorie žáků SŠ proběhnou ještě krajská kola v únoru 2016. Soutěž jako celek je určena pro žáky a studenty ZŠ a SŠ od třetí třídy po maturitní ročníky, jednotlivé kategorie jsou rozděleny podle věkových skupin a žáci konkrétní věkové kategorie v jeden listopadový den zasedli k počítačům a řešili úlohy inspirované světem informatiky a řešili problémové úlohy. Organizace testu je obdobná jako v soutěži Matematický klokan, akorát testy probíhají interaktivně online a žáci navíc po skončení testu mohou prozkoumat správné výsledky a přečíst si vazbu konkrétní úlohy na informatická témata jako je třídění údajů, hledání efektivních řešení konkrétních problémů, datová reprezentace údajů reálného světa a podobně.

V návaznosti na letošní ročník soutěže proběhla také 3 setkání s učiteli všech stupňů škol a aprobací, dvě setkání proběhla v Českých Budějovicích, kde na Jihočeské univerzitě sídlí organizační tým soutěže. Další setkání proběhlo ke konci listopadu v Praze. Na setkání učitelů byly diskutovány zkušenosti škol s organizací i obsahem soutěže, také byly prezentovány konkrétní úlohy a jejich informatický základ. V prezentacích lektorů, které jsou níže přiloženy, byly zmíněny teoretické základy trendů ve výuce informatiky, zejména konceptu informatické myšlení. Školy byly vyzvány ke sdílení zkušeností s výukou informatiky, podnětům k inovacím v organizaci soutěže a také ke spolupráci na tvorbě konkrétních úloh či jejich recenze pro další ročník soutěže. Setkání učitelů i propagaci letošního ročníku soutěže finančně podpořila Nadace RSJ.

Prohlédnout si můžete
Seminář připravili organizátoři Bobříka informatiky (www.ibobr.cz) ve spolupráci s Nadací RSJ (http://nadacersj.cz/) a Jednotou školských informatiků. (www.jsi.cz).

Report z akce publikujeme na začátku týdne, kdy začíná celosvětová kampaň HOUR of CODE, pozvánka z dílny bobříka je na stránce http://www.ibobr.cz/

Projekt Web Rangers: přihlášky dětí do 8. 11. 2015!

přidáno: 2. 11. 2015 23:25, autor: Janek Wagner   [ aktualizováno 2. 11. 2015 23:27 ]

V návaznosti na úspěch loňských Web Rangers Google ve spolupráci s projektem E-Bezpečí a pod záštitou MŠMT ČR spouští třetí ročník unikátního programu, v rámci kterého žáci sdílí své znalosti o bezpečném používání internetu mezi sebou. Třetí ročník Web Rangers přichází s několika zajímavými novinkami – proběhne formou kombinované výuky a letos se ho mohou zúčastnit děti ve věku od 13 do 16 let. Vůbec poprvé se projekt Web Rangers rozšiřuje i na Slovensko.

Nyní mají všichni žáci ve věku od 13 do 16 let, kteří se chtějí něco nového naučit a pomoci ostatním, další možnost stát se Web Rangerem. Stačí se mezi 14. říjnem a 8. listopadem přihlásit a absolvovat online kurz s tematikou bezpečnosti na internetu na stránkách Seduo.cz. Prezenční workshopy, které povedou odborníci z E-bezpečí či Zodpovedne.sk ve spolupráci s Googlem, budou probíhat o víkendech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Bratislavě a Košicích v druhé polovině listopadu. Termín odevzdání projektů je 13. prosince, slavnostní vyhodnocení spojené s návštěvou Googlu proběhne příští rok v lednu.

Přihlášky dětí jsou přijímány do 8. 11. 2015.

Více informací najdete na webu www.webrangers.cz, na YouTube kanále nebo na G+ stránce projektu.

Valná hromada JSI 2015

přidáno: 9. 10. 2015 23:04, autor: Petr Naske

Aktuálně probíhá valná hromada spolku (jako online hlasování).
Spolek nyní volí nové členy výkonného výboru, kandidáty najdete na https://sites.google.com/a/jsi.cz/hlasovani/home/kandidti-do-vv-jsi
Spolek také schvaluje nové stanovy a Návrh priorit pro činnost spolku na aktuální školní rok, dokumenty najdete také v příloze tohoto oznámení.

Všichni členové spolku musí k hlasování použít svůj účet v doméně www.jsi.cz a použít formuláře na stránkách
Schválení stanov, priorit a participativního financování (do 29. října) - https://docs.google.com/a/jsi.cz/forms/d/1Xsc7d5N5dNoX2z6xUps6i-BYOojhBupztPxqaWCeerc/viewform

Členové mohou dotazy při problémech s přístupem ke svému JSI účtu komunikovat na emailu jsi (et) jsi.cz nebo rovnou telefonicky dle kontaktů na https://sites.google.com/a/jsi.cz/oficialni-stranky/o-nas/kontakty

Webinář 12/10 - programování pro začátečníky

přidáno: 8. 10. 2015 23:11, autor: Petr Naske

V pondělí 12. 10. v podvečer proběhne série webinářů určená kolegům, kteří by možná rádi výuku programování zkusili, ale potřebují předtím vědět víc. Cílem webinářů je vybavit účastníky tak, aby už jim k první hodině nic nechybělo.

Co vůbec od programování ve škole očekávat? Jak může programování ve škole vypadat, co může být výsledkem? Co se žáci při programování naučí? Co je na tom zajímá a baví? Na co se připravit, které nástroje použít, co s nimi dělat? Ti, kdo budou dávat pozor, dovedou večer pod vedenim lektorky naprogramovat drobnou, ale vlastní hru.

Webinář je online seminář: Přes prohlížeč se připojíte do virtuální místnosti, kde můžete živě sledovat lektora a jeho prezentaci a komunikovat s ostatními účastníky. Stačí tedy počítač s reproduktory či sluchátky připojený k internetu. K webináři se připojíte přes web akce krátce před jejím začátkem.

Program
16:00 Zahájení webinářové minikonference
16:05 Hanka Šandová: Spolupráce mezi předměty a programování ve Scratchi
16:30 Dan Lessner: Proč učit ve škole programování a informatiku
17:00 Vladimíra Pavlicová: Náměty na využití programování v různých předmětech a projektech
17:30 Markéta Jedličková: Využití robotiky ve výuce
18:00 Dan Lessner: Programování jako řešení problémů
18:20 Jarda Mašek: První hodina programování
19:00 Jiří Vaníček: Úlohy rozvíjející informatické myšlení
19:30 Hanka Šandová: Jak na Scratch
19:50 Martina Kupilíková: Naprogramuj si svoji vlastní hru
20:30 závěr

Anotace jednotlivých bloků a další podrobnosti naleznete na webu akce:
http://kisk.phil.muni.cz/cs/komunita/3653-codeweek-prvni-hodina-programovani-codeeu

CODEWEEK 2015

přidáno: 1. 10. 2015 13:11, autor: Petr Naske   [ aktualizováno 1. 10. 2015 13:37 ]

Jednota školských informatiků podporuje kampaň CODEWEEK 2015.
České aktivity kampaně jsou shrnuty na webu www.codeweek.cz, zde uvádíme hlavní aktivity

Aktualita průběžně upravována, stav ke dni 1. října 2015.

GEGfest Brno 2015 - 24. 10. 2015

přidáno: 1. 10. 2015 5:41, autor: Petr Naske

Informace pro Vás:

Komunita Google EDU Group ČR pořádá letos už druhou otevřenou konferenci o technologiích ve vzdělávání, tentokrát v Brně. Je to den plný přednášek, workshopů, neformálních setkání, výměny zkušeností, který připravují učitelé pro učitele. Přijďte se inspirovat a nabrat energii!
Více informací a registrace na www.gegfest.cz.

Soutěž Společně otevíráme data

přidáno: 22. 9. 2015 14:41, autor: Radek Šmíd

Fond Otakara Motejla spustil 3. ročník soutěže Společně otevíráme data oceňující nejlepší aplikace využívající otevřená data. Na vítěze čekají finanční odměny, chytré telefony nebo školení digitálního marketingu. Studenti navíc mohou vyhrát zvláštní cenu, spojenou s odměnou 10 000 Kč.
Hlásit se můžete do 31. 10.

Cílem soutěže je přispět k rozvoji a zkvalitnění služeb pro občany a zviditelnit společenský přínos a podnikatelský potenciál otevřených dat. Soutěžit mohou projekty, které využívají otevřená data či část použitých dat zveřejní v otevřených formátech. Letošní ročník se týká aplikací, jež byly vytvořeny či výrazně upgradovány v období listopad 2014 - říjen 2015. 

Pro přihlášení stačí vyplnit jednoduchý formulář. Více informací, včetně seznamu dostupných dat veřejné správy, najdete na webu souteže.

Generálním partnerem je CZ.NIC. Soutěžící mohou využít také technickou podporu partnerů soutěže, jimiž jsou Red Hat, ABRA Software, Microsoft, Huawei a Dobrý web.

Pro přihlášení stačí vyplnit jednoduchý formulář.

CODE CAMP 2015

přidáno: 17. 6. 2015 13:49, autor: Petr Naske

CODE CAMP 2015 - Staň se členem programátorské elity!

Praha, xPORT VŠE, 20. 7. - 13. 9. 2015

 

Code Camp tě zdarma za 8 týdnů posune v programování o 3 roky dopředu.

 

 • Velmi intenzivní letní kurz určený pro mladé talentované programátory.
 • Code Campu v hodnotě 69.000,- se díky podpoře partnerských firem bude moci ZDARMA zúčastnit jen 25 nejlepších zájemců z ČR, kteří projdou přijímacím řízením. 
 • Uzávěrka přihlášek je 20.6. 2015.
 • Výuka bude zaměřená na reálnou praxi a povedou ji špičkoví lektoři.
 • Letošní ročník je technologicky zaměřený na OOP, PHP, JavaScript a příslušné frameworky. Mezi tématy lekcí nebudou chybět různé aspekty vývoje software.
 • Kromě účasti na lekcích a plnění praktických úkolů budou účastníci v malých týmech pracovat na reálných projektech, které jim zadají a budou mentorovat partnerské firmy. 

Osnovu výuky a další informace najdeš na www.codecamp.cz a na Facebooku nebo twitteru.


Jdi do toho!


Chceš se na něco zeptat? Zavolej Katce Hronové na 605 446 697 nebo napiš na katka@codecamp.cz.

20. 3.: Soutěž Inforobotika

přidáno: 5. 3. 2015 8:31, autor: Janek Wagner

Třinecké gymnázium pořádá v pátek 20. března 2015 soutěž Inforobotika. Soutěžící budou psát test, který bude obsahovat otázky z učiva SŠ, tj. hardwaru, operačních systémů, grafiky aj. Součástí testu bude i jednoduchý výpočet, týkající se problematiky pixelů a DPI. Délka testování bude 30 minut a začátek testu bude v 10 hodin.

Příklady otázek:

Ubuntu je typ/distribuce operačního systému: A, Windows // B, Linux Současné notebooky mají pamět RAM o velikosti asi: A, 4 kB // B, 4 MB // C, 4 GB Desítkové číslo 55 odpovídá binárnímu: A, 101011 // B, 110111)

Podmínky:

 • přihlášky je možno podat do pondělí 16.3.2015 na mail: rene.brauner@gymtri.cz
 • do soutěže můžou být za jednu školu přihlášeni max. dva studenti, narození v září 1997 nebo mladší (kontrola dle občanského průkazu, řidičáku nebo pasu)
 • sdělte prosím, kolik osob dospělého doprovodu a kolik studentů se zúčastní za vaši školu
 • začátek testování NELZE změnit, kdo nebude přítomen v 10:00, nemůže soutěžit
 • akce se může zúčastnit i ten, kdo nebude psát test, ale chce předvést svůj model robota Lego

Ke stažení:

Leták  PDF JPG

Program:

9:30 – 10:00 – prezentace, občerstvení 10:00 – 10:30 – testování 10:30 – 11:15 – vyhodnocení testů, tisk diplomů 11:15 – (nesoutěžní) ukázka robotů Lego 11:30 – vyhlášení vítězů, ukončení soutěže Ceny i občerstvení jsou připraveny. Těšíme se na vaši účast!

Kontaktní osoba:

Mgr. René Brauner mail: rene.brauner@gymtri.cz tel: 558 99 66 23

Kde nás najdete:

Gymnázium Třinec Komenského 713 Mapa Nejbližší zastávky BUS: Terasa Styl, Terasa Kosmos, Lyžbice – obchodní dům VLAK: Třinec centrum

1-10 of 170